Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині буде здійснено повну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту

Переглядів: 324

 

Сьогодні, 30 березня, ДСНС України під керівництвом Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з безпечного пропуску льодоходу, повені та паводка, а також щодо запобігання і протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2018 року.

У заході взяли участь Голова ДСНС Микола Чечоткін, а також представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голови регіональних штабів з ТЕБ та НС. Також до засідання долучився перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко спільно з представниками структурних підрозділів ОДА. Під час заходу значна увага була приділена стану готовності та результатам технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

На засіданні оперативного штабу ДСНС Геннадій Зубко повідомив про загальний стан захисних споруд: «Сьогодні лише 10% існуючих споруд цивільного захисту повністю готові до експлуатації за призначенням, 60 % «частково готові» і 30% взагалі не готові. Це вкрай незадовільна ситуація! В умовах фінансової децентралізації, органи місцевого самоврядування, які мають на балансі споруди цивільного захисту, повинні спільно з територіальними підрозділами ДСНС, представниками ОДА і відповідальними службами ще раз перевірити  їх стан і виконати всі завдання, що стосуються безпеки громадян». Також Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України підкреслив, що на сьогодні гарантування безпеки населення та громад є найбільш значним пріоритетом. «Ми  ухвалюємо План дій – як на рівні центральної влади, так і на рівні влади на місцях, які мають змінити ситуацію. Населення повинно мати доступ до всіх цивільних споруд і стовідсотково бути захищене від загроз техногенного характеру. Тому, завдання для органів місцевого самоврядування і ОДА провести повну інвентаризацію, створити карту мережі всіх захисних цивільних споруд і оприлюднити на офіційних сторінках відповідальних органів», — підкреслив Геннадій Зубко.

В ході проведення оперативного штабу ДСНС, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко вніс пропозицію щодо коригування нормативно-правової бази, яка стосується підвищення відповідальності аграріїв, які працюють на полях. «Ми простежили ситуацію минулого, позаминулого року. Працюємо спільно з ДСНС, адже дуже важко притягнути аграріїв до відповідальності за підпалення стерні. Необхідно це питання винести на законодавчий рівень, щоб той, хто орендує земельні паї, почав відповідати за пожежну безпеку, що посприяє підвищенню дисциплінованості аграріїв. Звичайно, постає необхідність підвищення штрафних санкцій, оскільки штрафи є відносно мізерними, порівняно з тією шкодою, яка завдається довкіллю при спаленні стерні». Також Андрій Гижко зазначив про підписання спільного наказу обласної державної адміністрації, поліції та ДСНС щодо контролю за функціонуванням об’єктів з підвищеною пожежною небезпекою, а саме -  торгівельних закладів, баз відпочинку, готелів та інших об’єктів.  Також перший заступник голови ОДА дав доручення здійснити інвентаризацію захисних споруд в області.« повернутися до списку новин