Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

Вінничанам анонсовано заходи з нагоди Хрещення Київської Русі-України

Переглядів: 420

В приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулася прес-конференція, на якій анонсовано заходи з нагоди відзначення на Вінниччині 1030 річчя Хрещення Київської Русі-України.

У вступному слові начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький зазначив: « У 2017 році Президент України підписав Указ про відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. Останнім часом спостерігається така тенденція, що щороку ми на загальнодержавному рівні відзначаємо церковно-державні свята. Два роки тому відбувся захід, присвячений 125-річчю з дня народження патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого, минулого року – 500-річчя Реформації. В поточному році ми відзначаємо 1030-річчя хрещення Київської Русі-України». Тиждень тому відбулося перше засідання Обласного організаційного комітету з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України на Вінниччині. «Усі заходи будуть проведені спільно з органами державної влади. Зокрема, заплановано провести спільну з ювілейну академію, присвячену ювілейній даті. Крім цього, для вінничан будуть запропоновані нові маршрути до духовних святинь Вінниччини, а також тур для журналістів по визначних сакральних  памятках  місцевого та національного значення».

 В ході прес-конференції представники релігійних організацій надали інформацію щодо заходів, які відбуватимуться спільними зусиллями та конфесійно.

Зокрема секретар Вінницької єпархії УПЦ Владислав Демченко зауважив, що в рамках відзначення загальнодержавного ювілею  відбудеться фестиваль «Голоси Вінницьких храмів»,  що надасть можливість вінничанам «почути голоси церков різних конфесій у вигляді концертів духовної музики, які проходитимуть щонеділі почергово у вінницьких храмах». УПЦ також готує виставку фото православних храмів Вінниччини ХХ ст., частина з яких, нажаль, нині зруйнована, а частина – отримала нове відродження.

У свою чергу,  представник релігійних організацій РКЦ Костянтин Морозов зазначив, що з нагоди відзначення 1030 –річчя Хрещення Київської Русі-України зусиллям релігійних громад РКЦ  заплановано провести  25-й ювілейний Міжнародний органний фестиваль. Крім цього, отець повідомив, що цьогоріч   для любителів історії та культури окрім екскурсій підвалами монастиря капуцинів  запланована новинка – виставка вітражів у підземеллях.

Під час прес-конференції єпископ Вінницького обласного управління об’єднаної церкви ХВЄ Михайло Якобчук проінформував, що з нагоди ювілею,  Церкви ХВЄ  проведуть 15 липня о 10-й годині ранку в Парку дружби народів м. Вінниці на озері – відкрите водне  хрещення.

У свою чергу, голова Вінницького об’єднання Української Церкви ХВЄ Василь Любчак зазначив, що віряни церкви візьмуть участь у водному хрещенні у м.Києві.  Релігійними громадами ХВЄ заплановано 1 липня на Дніпрі провести на честь ювілею  відкрите водне хрещення 1030 осіб.

Підсумовуючи прес-конференцію, Ігор Салецький зазначив: «Дана подія має велике значення для розбудови нашої держави та суспільства вцілому, тому органи державної влади та релігійні організації Вінниччини спільно вживатимуть усіх заходів, щоб дане свято в області відбулося на високому рівні».« повернутися до списку новин