Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Надання якісних адміністративних послуг – запорука успіху реформи децентралізації

Переглядів: 310

 

Сьогодні, 1 березня, в приміщенні Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування відбулась інформаційна сесія для представників ОТГ та органів місцевого самоврядування Вінниччини в частині створення Центрів адміністративних послуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Участь у заході, зокрема, взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Надія Насіковська.

Програма«U-LEAD з Європою» є однією з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації, що фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами.

Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижкопривітав учасників семінару та підкреслив переваги ЦНАП для розвитку громад:

«Головна ключова складова реформи децентралізації – це, насправді, передача не просто повноважень для надання послуг, не лише фінансових ресурсів. Це передача повноважень для надання якісної послуги, адже ви стаєте повноцінними управлінцями. Центри надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах стали центрами розвитку та поштовху. Нещодавно ми відкривали ЦНАП в Северинівській ОТГ. Уявіть собі:даний центр може надавати 104 послуги, а тому жителі громади не повинні нікуди їхати. Вони можуть отримуватине лише послуги якгромадяни,але й як юридичні особи. Крім того, певні послуги є платними, а це є ще одним стимулом для ОТГ в частині наповнення їх бюджету».

Посадовець закликав представників ОТГ розглянути можливість придбання обладнання для автоматизованого робочого місця, що дозволить прийматизаявки на виготовлення закордонних паспортів та ID-карток.Також, Андрій Гижко побажав учасникам плідної роботи в рамках семінару та закликав долучатись до Програми, яка дає реальні можливості позитивних змін.

В ході інформаційної сесії регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» Марина Дзендзель ознайомила представників ОТГ та органів місцевого самоврядування з результатами Початкової фази Програми, пропозиціями Фази впровадження та умовами участі у Програмі, в рамках реалізації якої буде підтримано створення, модернізацію ЦНАПів в ОТГ та потенційних центрах ОТГ згідно з перспективними планами. Крім того, учасники змогли детально ознайомитись із зразком заявки на участь у відборі та правилами її заповнення.« повернутися до списку новин