Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Вінниччина готова до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій у разі ускладнення погодніх умов

Переглядів: 408

20 квітня в ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов в Україні.

У засіданні взяли участь голова ДСНС Микола Чечоткін, а також представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

У кризовому центрі ГУ ДСНС України у Вінницькій області під час проведення відеоконференції були присутні перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, директор Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації  Сергій Вовченко та начальник ГУ ДСНС України у Вінницькій області полковник служби цивільного захисту Руслан Шевчук.

За словами першого заступника голови облдержадмінстарції Андрія Гижка найбільше снігу випало   в Хмільницькому, Літинському, Мурованокуриловецькому та Чернівецькому районах.  «В цих районах сніговий  покрив на полях сягає понад 5 сантиметрів. Але оскільки температура плюсова, прийнято рішення не витрачати зайві бюджетні кошти на очищення доріг, адже сніг одразу  тане» - відзначив Андрій Гижко. Також він підкреслив, що наразі техніка у підрозділах автодору і ДСНС знаходиться на поготові.

Також, посадовець відзначає, що там  де можливо, відновити опалення, перш за все це в закладах постійного перебування людей –  лікарнях, пологових будинках , там де проводяться операційні втручання та  де є стаціонарні ліжка - опалення на сьогоднішній день включено.

«По шкільних закладах  ситуація дещо складніша, адже у  тих школах які на газовому опаленні ми можемо швидко це зробити і на сьогодні 40% таких шкіл поновили опалення. А там де опалюється твердопаливними котлами  потрібено більше часу. Тому прийнято рішення що в деяких школах області  завтра  буде вихідний. А згодом, за рахунок ущільнення програми  шкільний матеріал буде вичитаний» - підкреслив Андрій Гижко. За його словами відміняє на завтра навчання  21 школа в Мурованокуриловецькому районі , частково в Хмільницькому та Чернівецькому районах . Це фактично 3% від усіх шкіл області.  Також посадовець відзначив, що у всіх садочках області опалення поновлено.

По завершенню конференції відбулося позачергове засідання оперативного штабу з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення було  проаналізовано готовність органів управління і сил цивільного захисту Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту  щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій під час ускладнення погодних умов 20-21 квітня.« повернутися до списку новин