Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Вінниччина готується до проведення міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій»

Переглядів: 337

 

Сьогодні, 1 березня, в облдержадміністрації  відбулось засідання оргкомітету  з проведення в області міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій».

 Заступник голови ОДА  Ігор Івасюк, який головував на засіданні, підкреслив: «Це свято має надзвичайно важливе державне значення. Вінниччина  достойно приймала   його учасників у 1991 році, коли в область  прибула велика кількість гостей, в тому числі мистецькі делегації з Канади та США.

Монголія, Польща, Росія, Білорусія,Естонія і навіть Японія  також  направили свої делегації до Вінниці для участі у святі, тож  його рівень є дуже високим . Традиційно Шевченківське свято проводиться у другій половині травня, так буде і цього року. Ми плануємо, що проходитиме свято «В сім’ї вольній, новій» протягом трьох днів -  24-26 червня».

Під час засідання члени оргкомітету  обговорили важливі питання, пов’язані із організацією та проведенням  свята  в м. Вінниці : концепцію заходу, зустріч делегацій, розміщення гостей, організацію медіа-заходів із його висвітлення та творчих зустрічей делегацій із читачами  й глядачами, студентською молоддю тощо.

Нагадаємо, що міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» проводиться в Україні з 1981 року. Спершу заходи в  рамках Шевченківського свята відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року – з метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, урочистості стали проводити щороку в одній із областей. Порядок проведення визначається урядовими постановами № 86 від 18 квітня 1990 року та № 2017 від 18 грудня 1998 року.

Головна мета свята – вшанування пам’яті поета та художника Тараса Шевченка на місцевому рівні, а також знайомство жителів регіонів з творчим доробком літераторів та художників з України і з-за кордону.« повернутися до списку новин