Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині відкрито виставку присвячену 75-річчю створення Української повстанської армії

Переглядів: 292

 

До 75-річчю створення Української повстанської армії, в обласному краєзнавчому музеї, 28 лютого, відкрито виставку присвячену антинацистському та антирадянському спротиву Організації українських націоналістів та Української повстанської армії.

Зазначимо, що таку історичну експозицію, яка складається з 24 інформаційно-просвітницьких банерів, розроблено Українським інститутом національної пам’яті на виконання Указу Президента України від 28 березня 2017 року № 84/2017 «Про відзначення у 2017 році Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

Завдання виставки полягає у донесенні до широкої аудиторії, передусім учнівської та студентської молоді, інформації щодо постатей Організації українських націоналістів та Української повстанської армії та фактів боротьби з нацистським та радянським режимами на території України.

Впродовж 2017 року Український інститут національної пам’яті провів 4 просвітницькі кампанії:

– «Українська революція 1917-1921. 100 років боротьби»;

– «Українці в лавах об’єднаних націй перемогли агресора. 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»;

– «УПА – відповідь нескореного народу»;

– «Голодомор ’32-33. Помста за свободу! Помста за революцію».

Окрім того, вийшло друком 8 видань загальним накладом близько 20 тисяч примірників. Зроблено 7 виставкових проектів, які презентовані в Києві на різних регіонах України, а два з них виготовлено для кожної області країни. Організовано 20 громадських форумів, історичних майданчиків, публічних дискусій, презентацій. Проведено 14 наукових конференцій, круглих столів та експертних обговорень стосовно реалізації вище зазначених проектів в областях.

Нагадаємо, що інша виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921», яка в цікавій та доступній формі розповідає про події Української революції 1917-1921 років, на разі експонується у районах області відповідно до затвердженого графіку.« повернутися до списку новин