Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині відбулася нарада щодо перспектив реалізації державних житлових програм області

Переглядів: 293

 

25 січня, відбулася робоча нарада першого заступника голови ОДА Андрія Гижка з головою правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергієм Комнатним та керівником регіонального Вінницького управління фонду Русланом Мельником щодо перспектив розвитку місцевих регіональних житлових програм, спрямованих забезпечувати доступним житлом громадян Вінниччини.

В процесі наради присутні також обговорили питання щодо можливості залучення коштів з обласного бюджету до співфінансування та перспективи наповнення даної програми іншими фінансовими ресурсами.

Під час наради Андрій Гижко зазначив: «Сьогодні питання отримання дешевого та швидкого житла у Вінницькій області потребують 8,5 тисяч сімей. Це, як правило, молодь, учасники антитерористичної операції, а також ті молоді сім’ї, які отримали професію лікаря, вчителя і хотіли б, наприклад, залишитися працювати у сільській місцевості, де є дефіцит кваліфікованих кадрів, особливо медичних працівників. Але, в першу чергу, їм потрібно вирішити питання житла. На сьогоднішній день, Державним фондом для Вінницької області передбачено певні кошти. 16 лютого відбудеться сесія обласної Ради, і ми плануємо 1,5 млн. грн. виділити з обласного бюджету. Разом з тим будемо залучити кошти районних бюджетів, адже саме лікарів потребують у районні центрах та сільських місцевостях. Також плануємо провести цикл нарад, на яких  представники Державного фонду матимуть змогу представити свої дієві програми, серед яких і «Доступне житло» та в подальшому залучити кошти місцевого бюджету до їх реалізації».   

У свою чергу Сергій Комнатний подякував першому заступнику голови ОДА за оперативне реагування на розроблення програми по забезпеченню житлом різних категорій вінничан, які потребують покращення житлових умов: «28 вересня була прийнята програма, яка передбачає надання пільгових кредитів таким категорій громадян, як: молодь, молоді родини, одинокі громадяни, учасники АТО, вимушено переміщені особи та працівники бюджетної комунальної сфери».

Також голова правління Держмолодьжитло повідомив: «За рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету на Вінниччину ми передбачили 6 млн. грн. для реалізації програми. В Законі України про державний бюджет закладено 100 млн. грн. на реалізацію програми «Доступне житло». Його розподіл буде відбуватися також у відповідності до об’єму коштів, які будуть передбачені міським і обласним бюджетом».

 « повернутися до списку новин