Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Представники неприбуткових та неурядових організацій Вінниччини активно долучаються до конкурсу проектів Фонду сприяння демократії Посольства США

Переглядів: 309

 

 

Сьогодні, 3 квітня, у приміщенні філії Вінницької обласної бібліотеки ім. К.Тімірязєва на базі Центру «Вікно в Америку» відбулася зустріч з представником Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Сергієм Решетовим.

Захід мав на меті ознайомлення представників неприбуткових та неурядових організацій з особливостями участі в конкурсі проектів Фонду сприяння демократії. Крім цього, Фонд є цілеспрямованим гнучким механізмом, який забезпечує фінансову підтримку унікальних та перспективних проектів, особливо таких, які сприяють розвитку спроможності та самозабезпечення НДО в Україні. За словами Сергія Решетова, вибір проектів базується на здатності організацій демонструвати конкретні досягнення з урахуванням кількісних показників. Між іншим, починаючи з липня 1996 року, понад 1000 проектів від українських недержавних неприбуткових організацій отримали фінансову підтримку.

Під час заходу, присутні дізналися про головні вимоги до проектів, особливості реєстрації та проведення загального і тематичних конкурсів, специфіку роботи Фонду сприяння демократії Посольства США. На сьогодні, в рамках Загального конкурсу проектів передбачено наступні тематичні пріоритети Фонду: розвиток громадянського суспільства; верховенство права та реформа галузі права; прозорість органів влади; громадська підтримка освітніх ініціатив; вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру в суспільстві; права людини, в тому числі права меншин, ЛГБТ, інвалідів та жінок; громадянська освіта; розвиток виборчої системи та протидія торгівлі людьми. Сергій Решетов підкреслив, що на сьогодні торгівля людьми посідає 3-тє місце серед загального списку суспільних проблем, тому вимагає активної позиції населення стосовно її розв’язання. Між іншим, на відміну від тематичних конкурсів, загальний конкурс проектів є безстроковим, тому прийом заявок на участь триватиме постійно. Натомість, гранти надаються винятково українським організаціям, які мають статус недержавних та неприбуткових.

Фонд сприяння демократії Посольства США запрошує українські неурядові організації подати на фінансування свої проекти, які мають на меті розвиток і захист прав людини в Україні. Зокрема, в рамках тематичного конкурсу проектів «Допомога вразливим і незахищеним верствам населення в рамках захисту прав людини» запропоновано список напрямів, які можуть стосуватися: проведення освітніх та публічних кампаній на тему прав уразливих і незахищених верств населення; організації культурних чи публічних заходів, які привертають увагу до вразливих та незахищених верств населення або вирішують такі проблеми та заохочують долучення цих людей до суспільства; розвитку інституційної спроможності правозахисних організацій задля вирішення юридичних і соціальних викликів, захисту прав уразливих та незахищених верств населення тощо. Кінцевий термін подачі заявок до зазначеного тематичного конкурсу – 13 квітня 2018 р. (12:00)« повернутися до списку новин