Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Мурованокуриловецький район – територія всебічного розвитку

Переглядів: 401

15 лютого, в рамках робочого візиту до Мурованокуриловецького району, директор Департаменту міжнародного саівробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації  Володимир Мережко ознайомився  з функціонуванням сортувальної лінії твердих побутових відходів та відвідав полігон для їх захоронення.

Введення в експлуатацію сортувальної лінії у Мурованих Курилівцях забезпечує утилізацію побутових відходів у самому селищі та 59 населених пунктів району з поступовим залученням сусідніх районів області. Побутові відходи сортуються із виділенням 5 фракцій (поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки). Це дозволяє щоденно збирати, сортувати і переробляти 15-20 тон побутових відходів та продовжує функціонування полігону твердих побутових відходів з 16 до 30 років експлуатації. 
Роботи по будівництву та оснащенню сортувальної станції виконувались у співфінансуванні обласною державною адміністрацією ( 4 млн. 270 тис. грн. були виділені з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища) та Мурованокуриловецькою селищною радою (12,5 тис. грн).
Також, очільник Департаменту відвідав найбільше в області фермерське господарство «Велес Віта» в с. Попелюхи Мурованокуриловецького району, головою якого є депутат обласної Ради Петро Струсевич. Підприємство, що займає 2779 га землі, займається вирощуванням зернових, технічних та кормових культур. В господарстві приділяється велика увага розвитку галузі тваринництва. Тут утримується велика рогата худоба в кількості 2804 голови, що на 333 голови більше відповідного періоду минулого року, в тому числі корів – 850 голів та овець 82 голови.

В 2017 році тут завершено роботи по реконструкції молочно –товарної ферми на 500 голів з встановленням сучасного доїльного залу, розробленого за німецькими технологіями.

Крім того, за підсумками 2017 року господарство визнано кращим в номінації «Соціально-відповідальне агроформування».
Коментуючи побачене, Володимир Мережко зазначив:
«Масштаби діяльності даного підприємства дійсно вражають. З року в рік тут збільшуються показники не лише по виробництву молока, а й по виробництву м’яса, в тваринництві практично відсутня ручна праця, працевлаштована більша частина населення, яке забезпечується гідною заробітною платою. Крім того, підприємство чимало докладає зусиль до соціального розвитку району».

 « повернутися до списку новин