Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Оцінка впливу на довкілля – один із провідних напрямів роботи у сфері екологічної безпеки

Переглядів: 467

 

 

На сьогодні одним із провідних завдань є забезпечення належного рівня екологічної безпеки, зокрема, на Вінниччині триватимуть роботи щодо відновлення гідрологічного режиму поверхневих водойм. Про це зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, презентуючи «Карту пріоритетів та цілей на 2018 рік».

«У 2017 р. з обласного фонду ОНПС на роботи даного напрямку виділено майже 10 млн. гривень. Протягом року проведені роботи з відновлення гідрологічного режиму 7 ставків та частини русел 9 малих річок та 2 струмків, а також придбано земснаряд для розчистки поверхневих водойм. Роботи з відновлення гідрологічного режиму водойм будуть продовжені у 2018 р. Зокрема, триватиме берегоукріплення р. Десна в смт.Стрижавка», - зауважив посадовецьКрім цього, в області тривають роботи з реконструкції та будівництва очисних споруд каналізації та розбудови каналізаційних мереж, а також удосконалення системи поведінки з твердими побутовими відходами. На сьогодні розпочато будівництво сміттєсортувального комплексу в м.Іллінці, придбана сортувальна лінія ТПВ у м. Хмільник.

 В рамках «Карти пріоритетів та цілей на 2018 рік» Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, також передбачено заходи, спрямовані на раціональне використання надр. Микола Ткачук зазначив: «У 2017 році Департаменту були передані повноваження з підготовки проектів рішень обласної ради щодо надання спецдозволів на користування надрами і гірничих відводів. Протягом звітного періоду на розгляд сесії обласної ради підготовлено 7 проектів рішень: чотири – про погодження продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами; два – про погодження  щодо надання спеціальних дозволів на користування надрами; один – про надання гірничих відводів для промислової розробки корисних копалин. У 2018 р., з метою повного переведення до правового поля діяльності з розробки корисних копалин, заплановано інвентаризацію об’єктів надрокористування».

Між іншим, актуальною проблемою для області залишається безпека поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин.

«Під час робіт було реалізовано багато заходів у цьому напрямку. Зокрема, за кошти державного, обласного та місцевих бюджетів зі складів області, крім Джурина, було вивезено 1258,488 тонн речовин на знищення. На 2018 р. також запланована інвентаризація складів, у яких зберігаються непридатні пестициди», - зауважив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА.

Микола Ткачук також підкреслив, що новим напрямом роботи для департаменту є здійснення оцінки впливу на довкілля, що передбачено Законом України «Про оцінку впливу на довкілля»: «Процедура оцінки впливу на довкілля спрямована на підтримку екологічної безпеки у процесі господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Наше завдання у поточному році – відпрацювати чіткий і злагоджений механізм проходження та оформлення документів в галузі оцінки впливу на довкілля».« повернутися до списку новин