Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині відбудеться ХІІ фестиваль Польського кіно

Переглядів: 456

 

ХІІ фестиваль польського кіно відбудеться з 9  до 14 жовтня у Вінниці. Про це йшла мова 4 жовтня на прес-конференції, яка відбулась  у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У зустрічі взяли участь віце-консул Республіки Польщі Войтек Мрозовський, директор МКП "Кінотеатр"Родина" Галина Боднар, заступник директора ОКП "Вінницякіно" Валентина Погребняк.

Під час прес-конференції Валентина Погребняк зазначила, що відкриття фестивалю польського кіно відбудеться 9 жовтня о 19:00  в актовій залі училища ім. Леонтовича (вул. С.Петлюри 40). Польський кінотиждень відкриється кінорозповіддю про появу книги «Мистецтво кохання» Міхаліни Віслоцької – історії сексуальної революції у польській версії (режисер – Марія Садовська). На відкриття фестивалю завітають віце-консул Республіки Польща Войтек Мрозовський, представники обласної та міської влади, Польського інституту (м.Київ), студенти вінницьких вузів, поціновувачі польського кіно.

Галина Боднар розповіла, що цього року на фестивалі буде представлено шість повнометражних польських фільмів, що вже здобули нагороди на престижних міжнародних фестивалях, визнання глядачів та світової кінокритики. Зокрема, це біографічна драма присвячена видатній жінці – науковцю Марії Склодовській-Кюрі (режисер – Марі Ноель). Вінницький глядач матиме змогу побачити фільми найрізноманітнішої жанрової палітри – і романтичну комедію Міті Окорна «Планета самотніх», і трилер Марціна Кошалки «Червоний павук». У програмі також дебютний повнометражний художній фільм Яна П. Матушинського «Остання сім’я», який минулого року здобув гран-прі фестивалю «Молодість».

Войтек Мрозовський зазначив, що фільми, представлені на фестивалі польського кіно будуть особливо цікаві для представників польської діаспори, а також для вінничан, які вивчають польську мову.

Нагадаємо, Дні польського кіно у Вінниці проходитимуть 9-12 жовтня у актовій залі Училища культури ім. Леонтовича,( вул. С. Петлюри, 40) та 13-14 жовтня у приміщенні ОКП «Вінницякіно» (вул. Ботанічна, 15)

Початок сеансів 19.00. Вартість квитків 15 гривень для студентів та 30 гривень для дорослих.« повернутися до списку новин