Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Валерій Коровій привітав фіналістів Всеукраїнського мистецького пленеру «Кращий художник України»

Переглядів: 442

 

 

Сьогодні, 16 серпня,  у Вінниці  підбивали підсумки та вітали переможців Першого Всеукраїнського мистецького пленеру «Кращий художник України». Захід відбувся за підтримки Міністерства культури України, а його ініціатором став народний художник України Володимир Козюк.

Протягом п’яти днів 12 художників із п’яти міст України, які пройшли суворий конкурсний відбір із 208 претендентів, щоденно створювали по одній картині із пейзажами Вінниці. Тож галерея робіт, пронизана любов’ю до нашого міста, була виставлена для огляду у  просторому холі ресторану  Mont Blanc, а поважне журі до останніх хвилин перед початком церемонії вело підрахунки голосів та визначало переможців.

Гості заходу мали змогу не лише оглянути виставку картин, але й поспілкуватися із художниками - учасниками пленеру.

В урочистій церемонії нагородження взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, представники Міністерства культури України, меценати і бізнесмени, представники громадськості та ЗМІ.

У вітальному слові  голова ОДА Валерій Коровій зазначив: «Мені дуже приємно вітати учасників сьогоднішнього заходу. Це один із кроків реалізації стратегії, відповідно до якої ми хочемо бачити наше місто усміхненим, успішним і європейським».

Очільник області щиро привітав  ініціатора та духовного натхненника художнього пленеру Володимира Козюка, який популяризує Вінниччину в Україні та в світі.

 Користуючись нагодою, Сергій Кудлаєнко вручив Володимиру Козюку Почесну грамоту Верховної Ради України та нагрудний знак.

У свою чергу, дякуючи за вітання, народний художник України Володимир Козюк підкреслив, що підготовка пленеру проходила дуже швидко і при максимальній підтримці обласної та міської влади. Від ідеї до її втілення пройшло всього три тижні.

«Досі такого у нашому місті не булоПленер відбувається з метою формування іміджу Вінниці як європейського міста, задля підтримки та стимулювання до творчості українських митців»,- підкреслив художник.

Церемонія нагородження проходила урочисто, але з теплим гумором.

Дипломи отримали усі 12 учасників пленеру: вінничани Володимир Оврах, Світлана Нечай-Сорока, Валентина Колтановська, Олександр Никитюк, Ірина Прокопчук, також Віталій Петровський, Олеся Рибченко, Валентина Васкяліте із Києва,  представник із Чернігова Євгеній Шаповалов, одесит Сергій Заєць, Катерина Пікало із Дніпра,  та Олена Острогляд із Полтави.

Стали переможцями та отримали  відзнаку «Кращий художник України» Володимир Оврах (Вінниця) – старша вікова група та Євгеній Шаповалов (Чергігів) – молодша вікова група. Аналогічну відзнаку, за одноголосним рішенням художників - учасників пленеру, отримав його організатор Володимир Козюк.

За умовами пленеру усі написані роботи потраплять до каталогу, який буде виданий до Дня міста, а кращі картини презентують на виставці. Планується також, що одну з написаних робіт кожний автор залишить у Вінниці для формування експозиції майбутнього музею історії міста, а ще одну – подарує меценату, який допоміг в організації мистецького пленеру по три роботи на вибір художники залишать у власних колекціях.« повернутися до списку новин