Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація

На Вінниччині у минулому році держлісгоспами області відтворено 1495 га лісів

Переглядів: 390

 

Сьогодні, 30 січня, відбулось засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, в ході якого проаналізовано роботу держпідприємств лісового господарства Вінниччини за 2017 рік та окреслено завдання на 2018 рік. Також розглянуто питання впровадження концепції розвитку електронного урядування в галузі лісового господарства.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар, відкриваючи колегію, щиро подякував трудовим колективам усіх держпідприємств лісового господарства області за плідну роботу протягом 2017 року, а особливі слова подяки адресував лісівникам державних підприємств «Дашівське ДЛМГ», «Вінницький лісгосп», «Тульчинське ЛМГ» за зайняті 1-3 місця в трудовому суперництві між держлісгоспами за підсумками роботи в 2017 році.

Також, посадовець наголосив на тому, що державні лісогосподарські підприємства Вінниччини у минулому році виконали весь комплекс робіт по створенню нових лісів, підвищенню продуктивності лісових насаджень, по забезпеченню належного рівня охорони та захисту лісу. Важливим є те, що у 2017 році держлісгоспи області створили 1140 га (113% ) лісових культур на землях держлісфонду і 301 га нових захисних насаджень. Природне поновлення склало 54 га. Таким чином відтворено 1495 га лісів. Саме плідна співпраця з органами місцевого самоврядування й державної виконавчої влади дала змогу отримати 300 га земель для створення у 2017 році захисних насаджень.

Окрім того, протягом звітного періоду заготовлено 123 тонни лісового насіння. Вирощено понад 10 млн. штук сіянців основних лісоутворюючих порід. Проведено санітарні рубки догляду за молодняками на площі 2982 га та рубки формування і оздоровлення лісів на площі 11110 га (101% до плану).

Окремо, Анатолій Бондар підкреслив: «Лісівники області, прекрасно розуміючи скрутне фінансове становище держави та лісового господарства України зокрема, заробили кошти і вклали їх у створення державних лісів. Так, протягом 2017 року реалізовано продукції на 623,8 млн. грн. З них на ведення лісового господарства направлено 298 млн. грн., 250 млн. грн. перераховано до державної казни у вигляді різних податків і платежів. І це при тому, що держава на ведення лісового господарства не виділяє фінансування. Тому життєво важливою є вимога часу - організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень в касу держпідприємств лісового господарства».

Звертаючись до директорів держлісгоспів Анатолій Бондар наголосив, що їх робота буде оцінюватися відповідно до того, наскільки ефективно держлісгосп використовує деревину, водні, земельні ресурси, рекреаційні можливості, як займається теплично-парниковим господарством, побічним користуванням, реалізацією посадкового матеріалу. Адже самофінансування лісогосподарського виробництва на власному ресурсі це запорука стабільної роботи держлісгоспів.

Роботу кожного держпідприємства аналізували відповідно до певних критеріїв. Зокрема, чи все зроблено для максимального надходження коштів та ефективного їх використання для створення, охорони й захисту лісів.

 Відповідно до звіту, у 2017 році реалізовано продукції на загальну суму 623 млн. 821 тис. грн., що перевищує минулорічні показники на 122%. Реалізація на одного штатного працівника склала 389 тис. 158 грн., що на 114% перевищує результати 2016 року.

Всі підприємства – прибуткові. Рентабельність діяльності держлісгоспів – 7,3%. Найвищу рентабельність мають ДП «Бершадський лісгосп», «Тульчинське ЛМГ», «Могилів-Подільський лісгосп» - 12,4%, 11%, 10,1%. Значними є капітальні інвестиції – 35 млн. 338 тис. грн. На ведення лісового господарства направлено 298 млн. 163 тис. грн. власних коштів.

До Зведеного бюджету перераховано 204 млн. 557 тис., натомість у 2016 році - 166 млн. 853 тис. грн.  Єдиного соціального внеску перераховано 50 млн. грн.

На засіданні колегії ВОУЛМГ окреслено ряд заходів щодо виконання планових завдань на перший квартал 2018 р., організації співпраці з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в питаннях виділення земель під заліснення, підготовки до весняної лісокультурної кампанії та Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках». Окрім того, перед директорами держпідприємств поставлено завдання постійно інформувати органи місцевого самоврядування, громадськість про роботу лісівників.

Анатолій Бондар підкреслив, що вся робота держпідприємств лісового господарства області має бути максимально економічно ефективною. На його переконання, 2017 рік яскраво продемонстрував, що трудові колективи держлісгоспів готові виконувати поставлені державою завдання, вміють ефективно господарювати.  І плани, доведені до вінницьких лісівників на 2018 рік, є реальними. Їх виконання є обов’язковим, адже життя вимагає динаміки та поступального руху вперед.« повернутися до списку новин