Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині презентували виставку газетних публікацій до 100-річчя бою під Крутами

Переглядів: 357

 

Сьогодні, у секторі газетної періодики Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва офіційно презентували виставку газетних публікацій під назвою «Їх, юних сміливців, лиш жменька була – із серцем зі сталі і духом з граніту».

29 січня 1918 року, неподалік від станції Крути, юні захисники України прийняли нерівний бій з переважаючими військами більшовиків. Незважаючи на те, що сили були нерівні, бій тривав понад 7 годин. Більшість хлопців загинули, але продемонстрували героїзм та незламність духу в боротьбі за незалежність України. Саме до цієї пам’ятної дати приурочена виставка, яка діє в обласній бібліотеці ще з 26 січня.

За словами організаторів виставки, ледь не кожна сторінка історії України окроплена кров'ю борців за її волю. Проте, з-поміж безлічі прикладів доблесті та звитяги українських вояків, особливе місце належить бою під Крутами. 100 років тому ця невеличка станція, що між Ніжином та Бахмачем, стала уособленням двох споконвічних проблем українського народу: боротьби за свою державність з одного боку та роз'єднаності й недалекоглядності національних лідерів — з іншого.  

Загалом на експозиції представлено понад два десятки газетних публікацій початку ХХ століття.« повернутися до списку новин