Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

На Вінниччині обговорили ключові питання щодо безпеки пасажирських перевезень та попередження ДТП на автошляхах області

Переглядів: 150

9 серпня, у приміщенні Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА відбулась нарада з питань безпеки перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та попередження ДТП на автошляхах області.

Проведення наради відбулось за участю заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА – начальника управління транспорту, енергетики та зв’язку Віктора Данильченка, начальника  управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Олексія Соколовського, представника відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Андрія Джулепи, співробітника Регіонального сервісного центру МВС у Вінницькій області Вадима Солоднюка та представника Управління Держпраці у Вінницькій області Миколи Павличука. В обговоренні найбільш важливих питань щодо гарантування безпеки пасажирських перевезень також взяли участь співробітники відповідних структур, представники громадських організацій та спілок, власники, керівники автотранспортних підприємств та фізичні особи-підприємці, що здійснюють перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах загального користування, що не виходять за межі області.

Під час наради було проведено загальне медіа-інформування про стан безпеки пасажирських перевезень та ознайомлення присутніх зі статистичними показниками за кількістю дорожньо-транспортних пригод в області. За словами Віктора Данильченка, протягом семи місяців поточного року зареєстровано 1527 дорожньо-транспортних пригод, що становить 1,9% від загальної кількості ДТП по Україні. Крім цього, з постраждалими зафіксовано 292 дорожньо-транспортні пригоди від загальної кількості ДТП на Вінниччині, внаслідок яких 402 особи травмовано, 46 – загинули.  Відповідно до загальної статистики, основними причинами скоєння ДТП з постраждалими є: перевищення безпечної швидкості – 34%, порушення правил маневрування – 20%; порушення правил проїзду перехресть – 8%; порушення правил дорожнього руху пішоходами – 8%; недотримання дистанції – 7%; порушення правил проїзду пішохідних переходів – 7%; керування транспортним засобом у нетверезому стані – 4%.

Також значна увага була приділена причинам скоєння і наслідкам резонансних дорожньо-транспортних пригод в Україні. На сьогодні важливою складовою для гарантування безпеки під час пасажирських перевезень є дотримання чинних законодавчих норм, а також забезпечення реєстрації, відповідних технічних характеристик, параметрів пасажиромісткості та рівня комфортності транспортних засобів.

Під час наради начальник управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Олексій Соколовський розповів присутнім про стан виконання автомобільними перевізниками законодавства у сфері автомобільного транспорту, заходів з безпеки руху, ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. Посадовець також акцентував увагу на кількості дорожньо-транспортних пригод, причиною виникнення яких є людський фактор. Крім реєстрації транспортних засобів, були порушені питання щодо легалізації працевлаштування водіїв, подальшого проведення перевірок під час підготовки транспортного засобу до виїзду на лінію, а також продажу квитків водіями згідно з таблицею вартості проїзду пасажирів.

У свою чергу, Андрій Джулепа надав інформацію стосовно вживання комплексу заходів для зменшення аварійності на автомобільному транспорті, одним із яких є постійний режим роботи світлофорів на магістральних дорогах в темну пору доби. Учасники наради також обговорили питання щодо належного забезпечення водіїв аптечками та вогнегасниками відповідно до вимог, а також акцентували увагу на дотриманні правил дорожнього руху пішоходами. Присутні також ознайомились із результатами проведення комплексу профілактичних заходів «Перевізник», що має на меті попередження аварійності на автомобільному транспорті. Крім цього, Андрій Джулепа наголосив на відповідальності перевізників за стан та експлуатацію транспортних засобів.  

Представник Регіонального сервісного центру МВС у Вінницькій області Вадим Солоднюк також поінформував про забезпечення технічного контролю відповідними суб’єктами. У свою чергу, Микола Павличук надав інформацію стосовно дотримання законодавства з охорони праці на підприємствах Вінницької області, що забезпечують перевезення пасажирів.

Під час наради також виступив голова громадської спілки «Вінницька обласна об’єднана асоціація перевізників» В’ячеслав Дарморос, поінформувавши присутніх про становище та ключові проблеми в роботі перевізників.

Підсумовуючи результати обговорення, Віктор Данильченко зазначив про врахування усіх пропозицій учасників наради щодо гарантування та підвищення рівня безпеки пасажирських перевезень і попередження дорожньо-транспортних пригод на автошляхах області.

« повернутися до списку новин