Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

За придбання та вирощування у господарствах  високопродуктивного племінного поголів’я ВРХ,  держава повертатиме аграріям 50% його вартості

Переглядів: 395

 

Про  основні напрямки підтримки аграрного сектору в рамках Урядової  програми  на 2018 рік,  інформував сьогодні під час прес-конференції в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації  начальник управління прогнозування розвитку АПК та виробництва продукції тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка.

Посадовець зазначив, що  з цього року Уряд запроваджує виплату цілого ряду компенсацій юридичним і фізичним особам, які займаються тваринництвом. Компенсуватимуть витрати на будівництво тваринницьких комплексів. Виплачуватимуть дотацію за утримання в домогосподарствах корів та розведення молодняка ВРХ. Зокрема, на розвиток тваринництва державою виділяється 4,0 млрд  грн, для підтримки фермерських господарств – 1,0 млрд грн. Загальна ж сума підтримки сільськогосподарської галузі  на 2018 рік складатиме 6,3 млрд. гривень.

Микола Заїка підкреслив, що державні програми в галузі тваринництва фінансуватимуться за  шістьма напрямками:

- відшкодування 50% вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів (але не більше 25 тис грн за корову, 5 тис за  свиню та 4 тис за вівцю)

- компенсація 25% частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів;

- відшкодування 30% вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора;

- здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо;

- здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік;

- здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік (виплата проводитиметься у три етапи,при цьому обов’язковою є ідентифікація молодняка).

Микола Заїка підкреслив, що для отримання компенсацій від держави, громадянам необхідно завчасно відкрити рахунок в банку, куди будуть направлятися кошти.

«Коли будь-яка юридична чи фізична особа побудує тваринницький комплекс чи ферму, держава через банк відшкодує 25% вартості спорудженого об’єкту, а юридичні особи, які проводитимуть реконструкцію збудованих ферм за обігові кошти підприємства, можуть отримати компенсацію з державних банків 30% вартості збудованого об’єкту»,- зазначив посадовець.

Він також пояснив, що всі сільськогосподарські підприємства, які утримують корів  отримають з державного бюджету 1500 гривень за кожну голову. Виплата буде проводитись двома чергами: за перше півріччя отримають  компенсацію ті,  хто утримував корів станом на 1січня поточного року. Їм буде виплачено першу  суму -750 гривень за корову. Друга виплата у 750 гривень  - за друге півріччя за наявне на той момент поголів’я.

Рішення про компенсацію прийматиме міська, селищна, або об’єднана територіальна громада. При цьому, люди самостійно прийматимуть рішення чи утримувати далі тварину чи ні після фінансової компенсації. Отримані від держави суми поверненню не підлягають.

На прес-конференції  також йшлося про заготівлю молока  від  домогосподарств та молочно-товарних кооперативів, зокрема щодо проблем, пов’язаних із впровадженням  з 1 липня нових ГОСТів  на якість молока.

Начальник управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики  Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації  Василь Темченко поінформував присутніх про  стан озимих культур на полях області та запевнив, що до посівної кампанії аграрії області готові  і  планують завершити її  у визначені строки.

Про програму збереження ґрунтів в області, відновлення лісових насаджень, природно-охоронних пам’яток та культурних ландшафтів  Вінниччини  повідомив у своєму виступі на прес-конференції начальник управління охорони земель, природних ресурсів та екологічної  експертизи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Андрій Магера. Він також зазначив, що  в області розпочато розчистку малих річок – приток Південного Бугу, програма розчистки включає і звільнення від багаторічного намулу Сабарівського водосховища тощо.« повернутися до списку новин