Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Вінницькі рятувальники взяли участь у засіданні штабу ДСНС щодо пожежної ситуації

Переглядів: 427

 

 

22 серпня в ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося позачергове засідання державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів із запобігання та протидії масовим пожежам у лісових масивах на торфовищах та сільгоспугіддях України.

Участь у засіданні взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

В обласній студії на засіданні, що проходило в режимі відео конференції,  були присутні  перший заступник голови ОДА Андрій Гижко,  начальник Головного управління ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук, керівники відповідних підрозділів та служб області.

За повідомленням ГУ ДСНС у Вінницькій області, станом на 22 серпня 2017 року в природних екосистемах області зареєстровано 593 пожежі на площі  534,093 га. Вони  виникли  на відкритих територіях (об’єктами, яких являються сміття, сухі трави), причинами до виникнення пожеж стало необережне поводження з вогнем та необережність під час паління.

Питання щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, сільгоспугідь, сміттєзвалищ, а також забезпечення реалізації заходів пожежної та техногенної безпеки при підготовці об’єктів та населених пунктів області до роботи у весняно-літній пожежонебезпечний період 2017 року розглянуто на засіданні обласної  комісії з питань ТЕБ та НС (протокол № 7 від 27 березня 2017 року), а також районними та міськими комісіями з питань ТЕБ та НС.

Розроблено заходи щодо захисту лісів  на  пожежонебезпечний період 2017 р. та комплексний план дій лісогосподарських підприємств управління на випадок виникнення лісових пожеж, затверджений на колегії Вінницького ОУЛМГ (протокол №1 від 07. 02.2017р.).

В області створено резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення гасіння пожеж.На Вінниччині  встановлено цілодобовий моніторинг природних екосистем. У випадку виникнення лісових пожеж для оперативного їх гасіння розроблено електронну карту-схему лісових насаджень області та графіки чергування працівників державної лісової охорони у вихідні та святкові дні в управлінні та по кожному підприємству, а також в найбільш небезпечних у пожежному відношенні ділянках лісу.

В області проведено рейдові перевірки готовності до ліквідації пожеж підприємств, установ та організацій, що мають у віданні ліси, наявності пожежної техніки, аварійно-рятувального обладнання та засобів протипожежного призначення.

Приведено в належний стан пожежну техніку, інвентар, водопостачання, сільськогосподарську техніку, пристосовану для гасіння лісових пожеж.  Облаштовано всі наявні природні водойми в лісових масивах для забору води пожежною технікою.

В лісогосподарських підприємствах для гасіння лісових пожеж є в на явності 32 лісопожежних модулі,  35 мотопомп та 92 ранцевих лісових оприскувачі,  напірних та водозабірних рукавів  69 комплектів, тракторів 98 шт., ґрунтообробного обладнання (плуги, культиватори)  70 одиниць,  шанцевого інструменту (лопати, граблі, хлопавки) 1065 одиниць, облаштовано пожежних водойм  58 шт.

Працівниками державної лісової охорони постійно проводиться роз’яснювальна робота з населенням через засоби масової інформації щодо захисту лісів від пожеж. 

З метою запобігання лісовим пожежам лісогосподарськими підприємствами   влаштовано 80 км. мінералізованих смуг. Догляд за мінералізованими смугами проведено в обсязі  133 км. Перекрито 152   позапланових заїзди  в лісові масиви. Виставлено вздовж доріг та біля лісових масивів  57  плакатів та аншлагів,  попереджуючих про  необхідність обережного поводження  з вогнем у лісі та про відповідальність за порушення Правил пожежної безпеки.« повернутися до списку новин