Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

У 2018 році за показником «Індекс споживчих цін» Вінниччина зайняла 2 місце в державі - один з найнижчих рівнів інфляції серед усіх регіонів України

Переглядів: 128

Такі дані озвучив директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, підсумовуючи діяльність Департаменту за 2018 рік та озвучуючи пріоритетні напрямки роботи на 2019 рік під час спільного засідання колегії департаментів міжнародного співробітництва та регіонального розвитку і агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Зокрема, він підкреслив значний розвиток промислового сектору області, який зазнав змін: збільшилась питома вага харчової промисловості, виробів із деревини, машинобудування. Окремо посадовець зазначив про значне підвищення зацікавленості до Вінницької області з боку інвесторів, як до регіону, в якому можна започатковувати та розвивати бізнес-проекти. Як результат – у 2018 році в промисловому секторі економіки реалізовано 35 інвестиційних проектів загальною вартістю понад 4,7 млрд. грн. та створено більше 3 тис. нових робочих місць.

Крім того, Володимир Мережко анонсував початок реалізації ряду інвестиційних проектів, які забезпечать значний поштовх розвитку виробничої сфери.

«Пріоритетним завданням Департаменту у 2019 році є підтримка розвитку підприємництва. Так, в області вже запроваджено механізм надання на конкурсних засадах грантів з обласного бюджету на розвиток бізнесу підприємцям-початківцям. У 2018 році участь у взяли 83 учасника, 36 з яких отримали гранти на реалізацію своїх бізнес-ідей в розмірі від 10 до 70 тисяч гривень у різних сферах діяльності. Внаслідок цього буде створено близько 100 нових робочих місць. Крім того, з метою розширення діалогу «влада і бізнес – партнери» запроваджено новий формат робочих зустрічей голови облдержадміністрації з вінницькими підприємцями «кава з губернатором», діє установа бізнес-омбудсмена», - зазначив Володимир Мережко.

Очільник Департаменту не оминув увагою значне зростання обсягів експорту товарів на 12% та розширення переліку країн-партнерів до 137, що є найбільшим показником за всі роки незалежності України.

Також, Володимир Мережко зупинився на питанні роздрібної торгівлі області: «Стабілізацію ситуації на споживчому ринку області підтверджує показник «Індекс споживчих цін», за яким Вінниччина зайняла 2 місце в державі, що свідчить про один з найнижчих рівнів інфляції серед усіх регіонів України».

Щодо міжнародного співробітництва, то тут посадовець сфокусував увагу на відвідуванні регіону 60 іноземними делегаціями, підписанні Дорожньої карти з будівництва мосту в районі населених пунктів Ямпіль та Косеуць, відкритті Міжнародного пункту пропуску автомобільного сполучення «Бронниця – Унгурь», а також відзначенні 60-річної співпраці Вінницької області з Сьвєнтокшиським воєводством та 10-річної співпраці з Лодзинським воєводством Республіки Польща.

Окремо директор Департаменту зупинився на розвитку територіальних громад, зокрема реалізації проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на формування інфраструктури ОТГ.

Пріоритетним завданням також залишається впровадження системи електронних закупівель: Вінницька ОДА входить в трійку лідерів за кількістю проведених закупівель через електронну систему та посідає перше місце за рівнем економії коштів.

На завершення спільного засідання колегії Департаментів, начальник управління з мікро-, малого та середнього бізнесу філії «Вінницьке обласне управління АТ «Ощадбанк» Тетяна Грушко інформувала присутніх про можливості державної програми підтримки підприємництва «Будуй своє».« повернутися до списку новин