Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Андрій Гижко презентував проект спроможних мереж розбудови сільської медицини на Вінниччині

Переглядів: 484

 

 

Вчора, 20 березня, у Житомирі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко провів нараду, на якій презентували проекти спроможних мереж розбудови сільської медицини Вінницька, Житомирська, Рівненська та Тернопільська області.

Вінниччину на нараді представив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

Відкриваючи засідання, Геннадій Зубко відмітив, що головне завдання – напрацювати маршрутну карту з конкретними кроками для розбудови спроможної мережі надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості. «Це справа не одного міністерства. І тому пілотних проектів у визначених областях не повинно бути. Ми повинні робити це по всій країні. Отже, це зона відповідальності одночасно: МОЗу, Мінрегіону, органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, які є бенефіціарами медичної реформи, а також сімейних лікарів», - відзначив Геннадій Зубко.  

За його словами, завдяки такій підтримці і активності з боку всіх учасників будемо швидше рухатися по імплементації закону 2206 щодо розвитку доступної і якісної медицини у сільській місцевості. Необхідна база для цього вже напрацьована. Мінрегіон спільно з МОЗ розробив відповідну методику щодо Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Крім того, Мінрегіоном вже розроблені практичні рекомендації по типовим проектам медичних закладів у первинці. Також вже є постанова про розподіл субвенції з держбюджету місцевим на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Презентуючи проект спроможної мережі розбудови сільської медицини Вінниччини, Андрій Гижко відзначив, що станом на 1січня 2018 року мережа закладів охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги області включала 40 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 329 лікарських амбулаторій та 823 ФАПи.

«На Вінниччині процес розвитку первинної медичної допомоги є дуже динамічним, протягом І кварталу в ОТГ області створено, пройшли офіційну реєстрацію та функціонують 6 закладів первинної медико-санітарної допомоги: Джулинський, Жданівський, Вапнярський, Гніванський ЦПМСД, Дашівська, Росошанська АЗПСМ» - відзначив посадовець, - «При формуванні спроможної мережі, ми врахували Перспективний план розвитку об’єднаних територіальних громад Вінницької області, згідно якого ми бачимо на території області 64 окремі юридичні особи, що надають первинну медичну допомогу».

За словами Андрія Гижка, здійснивши відповідний аналіз згідно Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, в області визначена необхідність будівництва 34 АЗПСМ, з яких 6 - новобудов.

Окремо зупинився Андрій Гижко і на покращенні кадрового потенціалу. Зокрема, за його словами, з метою залучення молоді до роботи в сільській місцевості, в усіх районах області впроваджено «Програму місцевих стимулів» з терміном їх дії до 2020 року. На сьогоднішній день у Вінницькому Національному медичному університеті в рамках «Програм місцевих стимулів» за рахунок коштів місцевих бюджетів навчається 63 студенти з подальшим працевлаштуванням їх на засадах сімейних лікарів.

В свою чергу, Геннадій Зубко відзначив, що держава визначила чітку мету – якісна первинна медицина у сільській місцевості. А це, в першу чергу — зменшення кількості звернень людей до вторинної медичної ланки та подолання 65% серцево-судинних захворювань. Адже такі хвороби, як інфаркт і інсульт, від яких найбільше помирає наших громадян, мають бути вчасно попереджені і це основне призначення первинки. «Тому, в нас немає часу на дискусії. Сьогодні для 35% людей, що проживають у сільській місцевості, ми повинні забезпечити якісну послугу – не тільки первинну медичну допомогу першого рівня, а й професійну консультативну допомогу другого рівня», — наголосив Геннадій Зубко.

 Також Віце-прем’єр-міністр повідомив, що наразі вже розпочата робота спільно з канадськими експертами з Телекомунікаційної мережі Онтаріо – OTN, які надають консультативну допомогу з розбудови «первинки»: переліку послуг, медичного обладнання, інформаційної платформи тощо.« повернутися до списку новин