Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Історія району

Характеристика району 

Загальні відомості 
Дата утворення: 1923 рік 
Площа: 886,47 кв.км 3.4 % від території області 
Відстані:від смт. Муровані Курилівці до м. Києва залізницею 372 км, автошляхом 380 км. 
Географічні дані: розташований в південно-західній частині Вінницької області 
По території протікають річки Дністер, Немія, Лядова, Жван, Караєць; найбільші: Дністер 

Кордони: Межує з Барським, Могилів-Подільським, Шаргородським районами Вінницької області, Новоушицьким - Хмельницької області, Сокирянським Чернівецької області. 

Адміністративно-територіальні одиниці: 
Міст районного значення 
Селищ міського типу 1 
Сільських населених пунктів 59 
Кількість рад 25

Коротка історична довідка

Мурованокуриловецький район розташований в південно-західній частині Вінницької області. На притоках Дністра — розлогих берегах річок Лядова, Жван, Немія — розкинулись населені пункти району. У географічному відношенні район відноситься до лісостепової зони України. На заході він межує з Хмельницькою областю, а на південному заході — з Чернівецькою. На півночі — з Барським, на сході з Шаргородським, на півдні з Могилів-Подільським районами Вінницької області. Через територію району пролягають такі основні автомагістралі державного та обласного значення: Товсте – Дунаївці – Могилів – Подільський; Могилів – Подільський - Дунаївці – Камянець – Подільський; Житомир - Могилів – Подільський. По території району проходить лінія Південно – Західної залізниці довжиною біля 20 км, від Жмеринки до Мог.Подільського з виходом на Молдову, Румунію, Придністров’я, Болгарію, Туреччину та інші європейські країни.

Природні ресурси На території району виявлено такі види корисних копалин: пісок, галька, гравій, глина, пісковик, кварцит, крейда, доломіт, мергель, вапняк, флюорити, фосфорити, граніт.