Мурованокуриловецька Районна Державна Адміністрація
Мурованокуриловецький район, Вінницька область

Особливості призначення, перерахунку та виплати пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про державну службу»

Переглядів: 257

Розяснення надає перший заступник начальника Могилів — Подільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Стецюк Марина Анатоліїівна

  1. Які умови виходу на пенсію державних службовців після введення в дію ЗУ «Про державну службу»  № 889  з 01.05.2016 року ?

Пенсії відповідно до Закону № 889-VIII призначаються особам, які:

  • досягли пенсійного віку (чоловіки, які досягли 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст.26 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійного страхування”. Утім, до досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці — чоловіки 1955-го року народження і старші — після досягнення ними такого віку: 60 років, які народилися по 31.12.1952; 60 років 6 місяців, які народилися з 01.01.1953 по 31.12.1953; 61 рік, які народилися з 01.01.1954 по 31.12.1954; 61 рік 6 місяців, які народилися з 01.01.1955 по 31.12.1955.)
  • мають страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років;
  • не призначали пенсію відповідно до Закону № 3723-ХІІ;
  • на день набрання чинності Законом № 889-VIII (станом на 1 травня 2016 року) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, або на день набрання чинності Законом № 889-VIII мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України незалежно від факту роботи на державній службі станом на 1 травня 2016 року.

           А як призначаються пенсії по інвалідності державним службовцям та у разі втрати годувальника?

            Пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника, а також пенсії державним службовцям, які не мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону  № 3723-ХІІ,          призначаються за нормами Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне            страхування ”, як передбачено статтею 90 Закону № 889.

3. Які складові заробітної плати держслужбовця враховуються при призначення пенсії згідно ЗУ №889 “Про державну службу”?

            Заробітна плата для призначення пенсії державного службовця складається з посадового       окладу, надбавки за ранг та вислугу років, які враховуються в розмірах, установлених на день           звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної    служби) ;

            – інші виплати враховуються за 60 календарних місяців роботи на посаді державного             службовця починаючи з 1 травня 2016 року. У разі коли на дату звернення за пенсією немає 60             календарних місяців роботи на посаді державної служби починаючи з 1 травня 2016 року,             середньомісячна сума таких виплат визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат             на наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року.

           Особам, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій     посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній           службі, за їх бажанням, розмір виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг і     вислугу           років) може визначатись в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких     виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на            державній службі.

           Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний   місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

  1. З якої дати призначається пенсія державному службовцю та в якому розмірі? Пенсії за Законом України “Про державну службу”  призначається з дати звернення особи за її призначенням, але не раніше дати виникнення права на таку пенсію,  в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої сплачено єдиний  страховий внесок.
  2. Чи має право на перерахунок пенсії пенсіонер якому пенсію держслужбовця призначено до 01.05.2016 року у разі підвищення зарплати держслужбовця на відповідній посаді? Ні права на перерахунок пенсіонер немає, так як Закон України №889  від 10.12.2015р. “Про державну службу” не передбачає проведення перерахунку пенсій, в тому числі призначених згідно ЗУ №3723 від 16.12.1993 року “Про державну службу”. Крім того, форми довідок про заробітну плату (затверджені постановою правління ПФУ від 04.09.2013р. №15-1), які надавалися для проведення перерахунку пенсії  були вилучені постановою правління ПФУ №15-2 від 04.07.2016 року. Тому підстав для видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсій  та проведення перерахунку відповідно до норм чинного законодавства немає.
  3.  А які обмеження встановлюються на виплату пенсій вищезазначеним особам

 Пенсія держслужбовцям призначається незалежно від факту роботи, зокрема і на державній службі.           

            Проте слід врахувати порядок виплати пенсій, який діє до 31.12.2017р. Пенсіонерам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) , які працюють на посадах державної служби, визначені ЗУ від 10.12.2015 року №889 “Про державну службу”, а також працюють на посадах та на умовах, передбаченими законом України “Про прокуратуру" пенсії не виплачуються взагалі, а відновлення виплати пенсій відбудеться з дня наступного після звільнення з роботи за умови пред’явлення трудової книжки чи довідки про розірвання трудового договору.

          Крім того, в період роботи на спецпосадах без обмеження виплачуються пенсії,    призначені відповідно до  «Про державну службу» та  «Про пенсійне забезпечення осіб,  звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам, на яких поширюється чинність  Закону   України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх             справ,  ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»,             статтею 5 якого визначено категорію осіб, які є ветеранами військової служби,      ветеранами органів внутрішніх справ, ветеранами податкової міліції, ветеранами         державної пожежної             охорони, ветеранами кримінально — виконавчої служби України,   ветеранами служби            цивільного захисту, ветеранам державної служби спеціального         зв'язку та захисту інформації України.

     У період роботи цих пенсіонерів на інших посадах/роботах пенсії виплачують в обсязі             85% від призначеного розміру. Звісно, це стосується лише тих пенсій, розмір яких       перевищує             150%прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили         працездатність.  

« повернутися до списку новин